-آرشیو مطالب-
-کاربران-
-نظرات-
مطلب برتر هر گروه رو کجا میتونم ببینم

ساخت سوله و هزینه‌های آن | تمام آن چیزی که باید بدانید


اطلاع و امعان دقیق قیمت‌ها از جمله و هزینه‌ها در زمان و ساز هر بنایی از جمله سوله ابهت بسیاری دارد. در واقع اگر شما بتوانید قبل از یک بنا، هزینه دقیق آن را واضح کنید، در طرح ریزی موفق‌تر ظاهر خواهید شد. سوله نیز یک سازه بسیار کاربردی در جهان است. حسابداری هزینه‌های آن به شما کمک می‌کند که در زمان کمتری سازه مدنظر شما مهیا و آماده بهره‌برداری شود. کاربری سوله با دیگر سازه‌های مشابه، تفاوت‌هایی دارد و حسب‌معمول برای مقاصد صنعتی و تولیدی مقیاس بزرگ به کار گرفته می‌شوند. به همین دلیل و طراحی سوله با سایر سازه‌های فلزی مشابه، متفاوت است. در ادامه ملازم ما باشید تا به صورت تخصصی به موضوع سوله سازی و تمام موضوعات مربوط به آن بپردازیم.

به سازه‌های فلزی با سقف شیبدار که برحسب محاسبات فنی خاص به انحا مختلف تولید می‌شود، سوله می‌گویند. از این رو برای ن بخش سقف سوله ممکن است برای سازندگان قدر آشکارا کند. همین‌طور میسر است که در تلاش برای اطلاع از باشند.

مراحل سوله مرغداری

سوله گالوانیزه |   سوله پیش ساخت سولهه چگونه انجام میشود؟ -- سال 1400

یک اجزای چندان پیچیده‌ای ندارد. بیشتر قسمت های یک سازه سوله‌ای برای ازدیاد نیرو و محکمی عامل است. از این رو اجزای مختلف سوله برای تحمل عوامل طبیعی مثل باد و زلزله و همین طور تحمل ثقل وعده زنده و مرحوم طراحی و به کار دلتنگ می‌شود. با هم چندی از اجزای مهم یک عامل سوله را بازدید می‌کنیم:

ستون (Column): ستون واقعی ترین بخش تمامی انواع سوله است که در تحمل بار برف، نیروی طوفان و باد، زلزله، وزن سازه، بارهای زنده و مرده بسیار موثر است.

رفتر والپست (Wall Post): برای یکپارچه نگه داشتن دیوار سوله و درگیری بیشتر جدار با اسکلت سوله از کلاف هایی به نام وال پیک استفاده میشود. این وال پیست ها همان طور که اسمشان مشخص است نگهدارنده دیوار هستند و موجب استحکام سوله میشوند.

فریم (Frame): این قسمت از سوله انتقال دهنده بار جاندار و مرحوم سقف و مرحله فنجا به ستون است.

سوله فضایی | مناسب ترین روش سوله با تیرآهن چگونه است؟ -

و سایر قطعات روی سازه ای سوله ای انجام بگیرند. تا دیوارکشی و برپایی ورق های سوله در مرحله نهایی انجام شود .

بعد از تکمیل کار مان سوله باید کارهای بهربرداری آن هم صورت بپذیرد. در مرحله ی بعد از بهربرداری تاسیسات مورد نیاز سوله مانند اشکال تاسیسات برقی و مکانیکی نوع و میزان تاسیسات به نوع سوله بستگی دارد و اقداماتی نظیر:

با تکمیل کردن مراحل سوله استفاده از آن را می توان آغاز نمود. اگر برای شروع به کار خود نیاز به سوله دارید باید توجه داشته باشید که این کار زمان بر و پر هزینه است پس می بایست در گلچین مجری سوله نهایت دقت را داشته باشید.

سوله ها دارای ابعاد و اجزای مختلفی هستند که چند نمونه از آن ها عبارتند از:

هر نوع سوله ای با هر کاربر و ابعادی که داشته باشد، به‌علت ه شدن نیاز به طی انجام‌دادن یک سری وهله و پروسه دارد. در وهله اول پیمانکار به طور جامع نیازهای کارفرما را مورد بررسی نهاد می دهد و با رعایت قوانین و استانداردها طراحی سوله را انجام می دهد. در دفعه بعدی اقدامات فرض برای برپان سازه و اسکلت سوله اجرا می شود. در ادامه نیز سازه ه شده با کامیون های مناسب حمل و به محل استقرار منتقل می شود تا در مرحله آخر توسط مرجع و با کمک ماشین آلاتی مثل جرثقیل، سوله راه انداز و نصب شود.